MAHAL LİSTESİ

ANTTERAS NEV TEKNİK ŞARTNAME VE MAHAL LİSTESİ


Genel

Kullanılacak tüm malzemeler ve yapılacak imalatlar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı teknik şartnamelerine uygun ve TSE normlarında.

İnşaat Sistemi

Son deprem yönetmeliğine uygun, radye temel, konvansiyonel sistem betonarme karkas, çatı katları projesine uygun çelik konstrüksiyon.

Bölücü Duvarlar

Son deprem yönetmeliğine uygun, radye temel, konvansiyonel sistem betonarme karkas, çatı katları projesine uygun çelik konstrüksiyon.

Dış Cephe

Isı yalıtım levhaları ile mantolanan betonarme perde ve tuğla veya gazbeton blok dış duvar yapı elemanları üzerinde dekoratif kaplamalı boya ve projesine uygun taş, ahşap, fibercement ve benzeri malzeme. Kış bahçelerinde projesine uygun sistem ve malzeme ile cam kapama sistemi altyapısı; projesine uygun olarak teraslarda motorlu tente altyapısı.

Çatı

Projesine göre çelik konstrüksiyon yapılarak gerekli ısı ve su yalıtımı sağlayacak detayda çatı kaplaması üzeri metal örtü. Projesine uygun yağmur olukları ve iniş boruları.

Döşeme Kaplamaları

Projesine uygun olarak salon, oda ve oda koridorlarında lamine parke, hol, mutfak ve banyo/wc’lerde doğal taş veya granit seramik kaplama. Teras döşemeleri projesine göre doğal taş, granit seramik veya kompozit deck kaplama.

Duvar Kaplamaları

Islak hacimler hariç tüm mahallerde tekstil tabanlı vinil duvar kağıdı veya su bazlı boya, banyo ve wc’lerde projesine uygun olarak doğal taş veya granit seramik ve projesinde varsa tekstil tabanlı vinil duvar kağıdı.

Tavan Kaplamaları

Projesine uygun olarak b.a. tavan veya alçıpanel asma tavan üzeri saten alçı sıva ve su bazlı plastik boya, banyo ve wc tavanlarında neme dayanıklı alçıpanel asma tavan üzeri saten alçı sıva ve su bazlı plastik boya.

Pencereler

Projesine uygun ebatlı ısı bariyerli ve ısı camlı alüminyum doğramalar ve cam korkuluklar. Güneş ve ısı kontrolü için yüksek nitelikli camlar ve projesine uygun dış cephe stor perde gölgeleme sistemi alt yapısı.

Kapılar ve Dolaplar

Dış kapılar projesine uygun olarak çelik, diğer kapılar mdf üzeri mat lake kaplamalı ahşap kapı. Projesine uygun yerlerde duvar içine ya da duvar yüzeyine kayan kapı mekanizması, camlı mutfak kapıları. Projesine uygun olarak daire iç kapıları ile uyumlu malzemeden gömme vestiyer dolapları ve telaro dolaplar.

Mutfaklar

Projesine uygun olarak ahşap veya lake kapaklı mutfaklar ile kompozit taş veya akrilik tezgah ve duvar paneli, ankastre veya solo beyaz eşyalar (buzdolabı, fırın, mikrodalga fırın, bulaşık makinesi, doğalgazlı ocak, davlumbaz), paslanmaz çelik evye, evye bataryası ve projesine uygun aksesuarlar.

Banyo ve WC'ler

Projesine uygun olarak ankastre veya sıva üstü banyo ve lavabo armatürleri, tezgahlı lavabolu banyo dolapları, lineer süzgeçli seramik duşlar, temperli cam ve paslanmaz çelik veya alüminyum duş panelleri, gömme rezervuarlı asma klozetler, aynalar, projesine uygun banyo aksesuarları.

Dubleks konut merdivenleri

Projesine uygun çelik konstrüksiyon üzeri ahşap kaplama merdiven basamakları, varsa projesine uygun korkuluk ve ahşap küpeşteler ile.

Blok ortak alanları

Blok girişleri, merdivenler ve sahanlıkları ile kat holü döşeme kaplaması doğal taş veya granit seramik kaplama.

Asansörler

Kapalı otoparka kadar inen, kat ve kabin kapıları tam otomatik, kabini özel dizayn edilmiş laminat veya paslanmaz kaplı, dijital sinyalizasyonlu, acil durum aydınlatmalı, güvenlikle irtibatlı diafon tertibatlı, elektrik kesintisinde kabini kata getirme (UPS) sistemli, iniş ve kalkış konforu artırılmış ithal asansörler.

Site Ortak Alanları

Kapalı sosyal tesis, çocuk oyun alanı ve oyun grupları, açık spor alanı, yeterince ağaçlandırılıp çimlendirilmiş peyzaj düzenlemesi, yağmur suyu toplama şebekesi, su teminindeki kısıtlamaya karşı ortak alan sulanması ve konutların sınırlı sürede ihtiyacını karşılayabilecek su deposu ve hidrofor sistemi, güvenlik ve hizmet birimleri.

Sosyal Tesisler

Fitness center, sauna, buhar odası, duş-wc, kafeterya, çocuk oyun odası, barbekü alanı, havuz, yönetim mekanları.

Otoparklar

Tüm konutlara 2’şer adet projesine uygun ve blok asansör holleri ile bağlantılı kapalı otopark.

Depolar

Projesine ve konut tipine göre 1 (bir) adet kapalı depo.

Isıtma ve Soğutma Sistemi

Tüm konutlarda yerden ısıtma sistemi; kademesiz alev modülasyonlu, yakıt tasarruflu, sabit sıcaklıkta su garantili kombi cihazı; salon, yatak odaları ve mutfakta inverter kompresör teknolojili A+ enerji sınıfı klima sistemi.

Sıhhi Tesisat Sistemi

Poliproplen boru ile sıcak-soğuk su sistemi, mineral katkılı poliproplen sessiz borular ile atık su sistemi, şebeke suyu şartlandırma sistemi.

Elektrik Tesisat Sistemi

Otomatik devreye giren 1/1 güçte ses izolasyonlu jeneratör, konutlarda kaçak halinde akımı kesecek kaçak akım rölesi, özel ve TSE’li kablo ve elektrik ekipmanları, garaj, kat holleri, merdivenler gibi ortak alanlarda hareket sensörlü ve tasarruflu armatürler, site içi yollar, ortak alanlar ve konut bahçelerinde özel aydınlatma elemanları. Konut içlerinde projesine uygun anahtar ve prizler, gömme asma tavan armatürleri. Sayaç panolarında, hibrit ve elektrikli araçların şarj prizi kurulumuna hizmet edecek alt yapı düzenlemesi.

TV, Telefon, İnternet

Yapılacak protokole istinaden, Türk Telekom tarafından konut içi zayıf akım kutusuna kadar fiberoptik kablo altyapısı oluşturulması ve abonelik kapsamında IPTV, IP veya analog telefon, geniş bant internet erişim hizmeti, tüm odalarda ve mutfaklarda telefon, data ve uydu TV hattı (Turksat/Hotbird/Digiturk uydu yayınlarının, her konut içinde mevcut multiswich’ten prizlere dağılarak, uydu alıcı, uydu alıcılı TV, D-smart, Tivibu, Digiturk gibi uydu alıcılarıyla yayınlara ulaşılabilmesi), sosyal alanlarda Wi-Fi kablosuz internet için kablo altyapısı.

Güvenlik Sistemi

Ana girişte 7/24 hizmete uygun güvenlik binası, site girişi ve çevre duvarlarında yüksek çözünürlük ve gece/gündüz özellikli kameralar, dijital görüntü kayıt cihazları, konutlarda blok girişleri ve site güvenliği ile irtibatlı görüntülü interkom sistemi.

Yıldırımdan Korunma

Bina bazında, topraklama ve paratoner sistemi (yakalama çubuğu).

Yangından Korunma

Site ortak alanlarında ve konut içlerinde dijital adresli yangın ihbar sistemi, mutfaklarda ısı dedektörü, ıslak mekanlar hariç tüm mahallerde duman dedektörü, kat hollerinde yangın dolabı, yangın ihbar butonu ve flaşörlü siren, güvenlik merkezinde yangın ihbar santrali, kapalı otopark ve araç yollarında yağmurlama, yangın dolabı, açık alanlarda hidrantlar ile sulu yangın söndürme sistemleri, kapalı otopark ve araç yollarında yangın duman tahliye sistemi.

Peyzaj

Ortak alanlarda yeterince ağaçlandırılıp çimlendirilmiş peyzaj düzenlemesi; konut bahçelerinde peyzaj projelerine uygun olarak bitkisel toprak serimi, bitkisel drenaj sistemi, bahçe sulama sistemi, çimlendirme ve ağaç/bitki dikimi yapılacaktır. Peyzaj projesi Antteras Nev’i parsel bazında bütüncül bir yaklaşımla ele alacak olup, uygulamada sürdürülebilirlik kriterleri dikkate alınacaktır.

Şömine Bacası

Sadece çatı dubleks konutlarda, projesine uygun yer, ebat ve kapalı tipte şömine kurulumuna imkan verecek şömine bacası.

Yalıtım

Teras, çatı ve toprak altı mahallerde su yalıtımı; dış duvarlar, açık hava ile temastaki döşemeler ile teras ve çatılarda projesine uygun nitelikte ısı yalıtımı; döşeme ve iki konut arası duvarlarda ses yalıtımı.Bu liste, ekinde yer aldığı mimari projesi ile birlikte bir bütündür. Ant Yapı proje geliştirme ve uygulama aşamasında gerekli gördüğü değişiklikleri yapma hakkını saklı tutar.

“PROJEYE AİT KATALOG VE BROŞÜRLERDEKİ GÖRSELLER FİKİR VERME AMAÇLI OLUP, KESİNLİK İÇERMEZ. İHTİYAÇLARINIZA EN KAPSAMLI ŞEKİLDE CEVAP VERECEK YAŞAM ALANLARI OLUŞTURMA HEDEFİYLE GELİŞTİRİLEN PROJEMİZİN UYGULAMA PROJELERİ ASILDIR.”